Nawigacja

Gry i zabawy wspierające naukę bobomigów

Zamieszczono: 23 grudzień

Jak powszechnie wiadomo, dziecko uczy się najlepiej poprzez gry i zabawy. Dobrze wykorzystywać elementy rozrywkowe aby utrwalać już znane przez dziecko gesty, a zabawy są dodatkowym źródłem radości.

Kilka pomysłów:

Koncentracja dziecka

Obrazki ulubionych przez dziecko obiektów wytnij, zrób kopię każdego z nich, wymieszaj i zagrajcie w memory. Nie tylko będziesz rozwijać pamięć malucha, ale dzięki temu szybciej utrwalicie gesty, które dziecko już zna. Pomagaj dziecku migając podczas każdego kroku, kiedy wyszukujesz brakujące pary.

Szukanie zwierzątek

W książeczce ze zwierzątkami przykrywaj kawałkiem papieru konkretne zwierzątko, a następnie zamigaj nazwę zwierzaka. Na przykład gdzie jest lew? Odkryj rysunek i zaraz z dzieckiem ciesz się ze znaleziska powtarzając migania dla konkretnego zwierzaka.

Chowanego

Używaj migu gdzie (palen wskazujący na prawo i lewo) z obiektami, które pochowałeś. Potem zamigaj np. gdzie jest książka? Pozwól dziecku znaleźć obiekt samemu. Stopniowo możesz poszerzać dziecku pole zainteresowania do kilku obiektów.

Rozmowa z lalkami

W czasie kiedy Twoje dziecko patrzy, zapytaj lalkę albo misia czy chciałby coś zjeść, napić się mleka, czy inne (oczywiście migając). Utrwalasz w ten sposób migi, które Twoje dziecko już zna lub ucz je nowych.

Piosenka Stary Mac Donald

Użyj tej piosenki do utrwalania migów zwierzątek. Żeby pomóc dziecku użyj obrazka każdego zwierzątka, o którym śpiewasz i migasz.

Czytanie książek

Przejrzyj książki, które posiadasz. Czytaj jak najwięcej ze swoim dzieckiem migając w każdym momencie, kiedy pojawi się słowo, które dziecko już zna w systemie sign2baby. Niemowlęta uwielbiają powtarzanie, dlatego czytaj ciągle tą samą książeczkę.

Co to za strona?

Sign2baby, znany też jako sign2me lub po polsku bobomigi to nowatorski sposób komunikacji z niemowlakiem za pomocą systemu znaków migowych, który wspiera także naukę mówienia.

Sieć blogów

Jesteśmy stroną wyróżnioną w sieci blogów tematycznych 1oo.pl. Gorąco polecamy zainstalować aplikację Dropbox.

Kanał Informacyjny

Zasubskrybuj nasz kanał RSS